logo-manobazar-2048x6021
0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

16 نوع قهوه سرد و گرم که باید بشناسید

علیرضا بهرامیان
19 ژانویه 2022
9 دقیقه زمان برای مطالعه
انواع قهوه - من و بازار

مقدمه

انواع قهوه و خواص آن امروزه برای کسی پوشیده نیست، اما آیا شما قهوه با کیفیت را تهیه می کنید؟ قهوه نوشیدنی دم کرده ای است که از دانه های قهوه تهیه می شود که در واقع دانه های بو داده گیاه قهوه هستند. البته نوع دانه مورد استفاده، محل تهیه آن و نحوه برشته شدن آن بر طعم و عطر فنجانی که میل می کنید، تأثیر می گذارد. دو دسته اصلی از دانه های قهوه که با آنها روبرو خواهید شد عربیکا و روبوستا هستند.

فروشگاه بزرگ من و بازار که یکی از عرضه کنندگان قهوه های مرغوب در انواع دم هاست، این بار با معرفی 16 نوع قهوه سرد و گرم شما را با نوشیدنی هایی که با این ماده می توان تهیه کرد، آشنا کرده است که پیشنهاد می کنم مطالعه آن را از دست ندهید. در این مطلب سعی شده تا اسم انواع قهوه ها با عکس در اختیار شما قرار داده شود.

طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه

طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه - من و بازار

نوشیدنی های قهوه با دم کردن آب گرم و گاهی آب سرد با دانه های آسیاب شده قهوه درست می شوند. دم کردن یا به آرامی توسط قطره‌ای، فیلتر، فرنچ پرس، کافه یا پرکولاتور انجام می‌شود یا با فشار بسیار سریع توسط دستگاه اسپرسوساز انجام می‌شود. هنگامی که قهوه تحت فشار دستگاه اسپرسوساز قرار می گیرد، قهوه اسپرسو نامیده می شود در حالی که قهوه های آهسته دم معمولاً قهوه دم شده نامیده می شوند.

اسم انواع قهوه اسپرسو Espresso

اسم انواع قهوه اسپرسو - من و بازار

در حالی که همه نوشیدنی‌های قهوه بر پایه قهوه یا اسپرسو هستند، برخی از نوشیدنی‌ها شیر یا خامه اضافه می‌کنند، برخی با شیر بخار پز یا شیرهای غیر لبنی یا آب اضافه می‌کنند (مانند آمریکانو). با افزودن شیر، طعم قهوه می تواند با شربت ها یا شیرین کننده های مختلف، لیکورهای الکلی، و حتی ترکیبی از قهوه با اسپرسو یا چای متفاوت باشد. انواع مختلفی از پایه قهوه یا اسپرسو وجود دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید قهوه لاوازا

انواع قهوه با شیر Coffee Milk

انواع قهوه با شیر - من و بازار

با اختراع دستگاه گاگیا، اسپرسو با شیری مانند کاپوچینو و لاته محبوبیت خود را از ایتالیا تا بریتانیا در دهه 1950 گسترش دادند. این دستگاه سپس به آمریکا آمد و با افزایش محبوبیت فرهنگ قهوه ایتالیایی در دهه 1980 شروع به گسترش در سراسر جهان از طریق قهوه خانه ها و قهوه خانه های زنجیره ای کرد.

دو نوع اصلی قهوه Coffee

دو نوع اصلی قهوه - من و بازار

به طور کلی دو نوع دانه قهوه وجود دارد و باقی قهوه ها از آنها مشتق می شود. بنابراین چنانچه مایل به تهیه مرغوبترین نوع این نوشیدنی هستید، در پی خرید این دو مدل باشید که در زیر آمده است.

#1 عربیکا Arabica

قهوه عربیکا - من و بازار

ممکن است کیسه های قهوه با برچسب «100 درصد عربیکا» را دیده باشید. عربیکا محبوب ترین نوع دانه ای است که برای قهوه استفاده می شود. انواع قهوه عربیکا کیفیت بالاتری نسبت به روبوستا دارند و همچنین گران‌تر هستند. آنها قهوه ای با طعم شیرین تر و خشن تر دارند.

#2 روبوستا Robosta

قهوه روبوستا - من و بازار

تولید دانه روبوستا معمولاً ارزان‌تر است زیرا رشد گیاه روبوستا آسان‌تر است. آنها دارای محتوای کافئین بالاتر و طعم تلخ تر از دانه های عربیکا هستند. این دانه ها اغلب برای تهیه قهوه فوری و مخلوط اسپرسو استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا + 9 تفاوت اصلی

انواع نوشیدنی های قهوه داغ

انواع نوشیدنی های قهوه داغ - من و بازار

12 نوع قهوه داغ وجود دارد که 5 نوع آن بصورت عامه شناخته شده هستند. اما تمام این 12 نوع ارزش یکبار امتحان را دارند. پس آنها را بشناسید و از آنها لذت ببرید.

#1 انواع قهوه: قهوه سیاه 

قهوه سیاه - من و بازار

قهوه سیاه از دانه های قهوه آسیاب شده ساده تهیه می شود که به صورت گرم دم می شوند. بدون شکر، شیر یا طعم دهنده های اضافه سرو می شود.

#2 انواع قهوه: بدون کافئین

قهوه بدون کافئین - من و بازار

دانه های قهوه به طور طبیعی حاوی کافئین هستند، اما برشته کننده ها می توانند از چندین فرآیند مختلف برای حذف تقریباً تمام آن استفاده کنند. قهوه بدون کافئین با این دانه های بدون کافئین دم می شود.

#3 انواع قهوه: اسپرسو Espresso Coffee

قهوه اسپرسو - من و بازار

اکثر مردم می دانند که یک شات اسپرسو قوی تر از همان مقدار قهوه است، اما دقیقاً چه تفاوتی دارد؟ ذاتاً هیچ تفاوتی در مورد خود دانه‌ها وجود ندارد، اما وقتی دانه‌ها برای تهیه اسپرسو استفاده می‌شوند، ریزتر آسیاب می‌شوند و نسبت پودر به آب بالاتری نسبت به آنچه برای قهوه استفاده می‌شود، دم می‌شوند. نتیجه یک مایع غلیظ تر و غلیظ تر با طعمی پررنگ تر است. یک اسپرسو یک شات یک اونسی است. همچنین پایه نوشیدنی های معروف کافی شاپ مانند لاته و کاپوچینو است.

#4 انواع قهوه: لاته Latte

لاته - من و بازار

این نوشیدنی کلاسیک معمولاً 1/3 اسپرسو و 2/3 شیر بخارپز است که روی آن لایه نازکی از فوم پوشانده شده است، اما کافی‌شاپ‌ها سفارشی‌سازی‌های ظاهراً بی‌پایانی را ارائه کرده‌اند. می‌توانید شربت‌های طعم‌دار مانند وانیل و ادویه کدو تنبل را آزمایش کنید یا با استفاده از شیر جو دوسر یک نسخه غیرلبنی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه قهوه فرانسه در 1 دقیقه

#5 انواع قهوه: کاپوچینو Cappuccino

کاپوچینو - من و بازار

این نوشیدنی بر پایه اسپرسو شبیه لاته است، اما لایه بالایی کف‌دار آن ضخیم‌تر است. نسبت استاندارد شامل قسمت های مساوی اسپرسو، شیر بخار پز و فوم است. اغلب در یک فنجان 6 اونسی (کوچکتر از یک فنجان لاته) سرو می شود و می توان آن را با پاشیدن دارچین روی آن ریخت.

#6 انواع قهوه: ماکیاتو Macchiato

ماکیاتو - من و بازار

ماکیاتو یک شات اسپرسو با یک لمس شیر بخار پز یا کف است. در ایتالیایی، ماکیاتو به معنای «لکه‌دار» یا «لکه‌دار» است، بنابراین کافه ماکیاتو به قهوه‌ای گفته می‌شود که با شیر آغشته شده است.

#7 انواع قهوه: آمریکانو Americano

امریکانو - من و بازار

این نوشیدنی را سفارش دهید و یک شات اسپرسو رقیق شده با آب داغ دریافت خواهید کرد. این نوشیدنی فرانسوی با صدایی فانتزی در واقع بسیار ساده است و به اندازه قهوه و شیر بخار پز یا آب شده است.

#8 انواع قهوه: کورتادو Cortado

کورتادو - من و بازار

این نوشیدنی که از اسپانیا می آید، نصف اسپرسو و نیمی شیر بخار پز است. برخلاف بسیاری از نوشیدنی های قهوه ایتالیایی، این قهوه حاوی کف بسیار کمی است. معمولاً در یک لیوان 4.5 اونسی سرو می شود.

#9 انواع قهوه: سفید تخت Flat White 

قهوه سفید تخت - من و بازار

این نوشیدنی مانند لاته از اسپرسو و شیر بخارپز تشکیل شده است اما نسبت اسپرسو به شیرش بالاتر است. باریستاها همچنین هنگام بخار شدن شیر را تا می کنند که بافت مخملی تری ایجاد می کند. سفید مسطح ریشه در استرالیا و نیوزلند دارد.

#10 انواع قهوه: موکا لاته Mocha Latte

موکا لاته - من و بازار

این پیچ و تاب شیرین روی لاته با شکر و شکلات، معمولاً به شکل پودر کاکائو، شکلات ذوب شده یا شربت طعم‌دار می‌شود.

#11انواع قهوه: چشم قرمز Red Eye 

قهوه چشم قرمز - من و بازار

زمانی که نیاز به افزایش کافئین دارید، به سراغ این نوشیدنی دو در یک بروید: این قهوه با یک شات اسپرسو است.

#12 انواع قهوه: قهوه ایرلندی Irish coffee

قهوه ایرلندی - من و بازار

این نوشیدنی مقوی ترکیبی از قهوه سیاه، ویسکی و شکر است که روی آن یک قاشق خامه زده شده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید قهوه استارباکس Starbucks

انواع نوشیدنی های قهوه سرد Cold brew coffee

انواع نوشیدنی های قهوه سرد - من و بازار

آیا چیزی بهتر از یک لیوان قهوه سرد در یک روز گرم (یا هر روز دیگری) وجود دارد؟ ساده ترین راه برای تهیه آن: یک فنجان قهوه داغ معمولی دم کنید، سپس آن را روی یخ خنک کنید. هر شیر و شیرین کننده ای که دوست دارید اضافه کنید. در ادامه به بررسی انواع قهوه سرد پرداخته خواهد شد.

#1انواع قهوه: آیس لاته Iced Latte

آیس لاته - من و بازار

نسخه سرد شده لاته به سادگی اسپرسو و شیر روی یخ است.

#2انواع قهوه: قهوه سرد Cold Brew

قهوه سرد - من و بازار

دم نوش سرد یکی از بزرگترین ترندهای قهوه در دهه گذشته است و دلیل خوبی هم دارد: این قهوه با خیساندن آهسته تفاله قهوه روی آب خنک یا دمای اتاق تهیه می شود، بنابراین طعم آن نسبت به قهوه سرد معمولی که داغ دم می شود، نرم تر و تلخ تر است.

#3انواع قهوه: نیترو قهوه سرد Nitro Cold Brew

نیترو قهوه سرد - من و بازار

برشته‌کننده‌های پیشرفته قهوه این نوع جدیدتر دم‌نوش سرد را با استفاده از تکنیک‌های صنعت آبجو توسعه داده‌اند: این قهوه با حباب‌های نیتروژن تزریق می‌شود، بنابراین بافتی کف آلود و شبیه آبجو دارد. قهوه خانه های مرسوم، نیترو سرد دم کرده را از شیرها پخش می کنند.

بیشتر بخوانید: 9 خاصیت ویژه قهوه

#4انواع قهوه: فراپاچینوی خانگی Homemade Frappuccino

 فراپوچینوی خانگی - من و بازار

از این کلمه می توان برای توصیف انواع قهوه و نوشیدنی های اسپرسو که با یخ ترکیب شده اند استفاده کرد. این نوشیدنی‌ها مانند اغلب حاوی نوعی شیر و یک شربت طعم‌دار، به‌علاوه یک لایه رویی خامه فرم گرفته هستند.

نتیجه گیری

نتیجه گیری در انتخاب انواع قهوه - من و بازار

تهیه پودر قهوه مناسب و با کیفیت که ماندگاری بالایی داشته باشد، یکی از اصلیترین موارد در انتخاب قهوه است. زیرا اگر شما قهوه ای تهیه کنید که از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، مزه مطلوبی نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از خرید انواع محصولات ما با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر توضیحات لازم در مورد کالا، آنچه که با مزاج شما سازگارتر است را انتخاب نمایید. من و بازار مدعی است که بهترین برندها را با قیمت واقعی عرضه می کند و این موضوع را یکی از پایه های موفقیت خود می نامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

با کره بادام زمینی کوه را جابجا کنید : صبحانه ی سالم و رژیمی - من و بازار

با کره بادام زمینی کوه را جابجا کنید : صبحانه ی سالم و پر انرژی

با کره بادام زمینی کوه را جابجا کنید. اگر به دنبال یک روز پرنشاط هستید،  صبحانه ای پر انرژی میل […]

blog manobazar
17 مارس 2021
خرما خارک - من و بازار

معرفی خرما خارک و 13 ویژگی‌های این محصول بی‌نظیر

خرما خارک، میوه نارس درخت نخل است که مزه شیرین و کالری کمی دارد. همین عوامل در کنار خواص تغذیه این میوه، موجب محبوبیت آن در بین عموم شده است.

blog manobazar
04 نوامبر 2022
بررسی خرید خمیر دندان کلگیت - من و بازار

بررسی خرید خمیر دندان کلگیت در 4 دقیقه

دندان‌ها یکی از اجزای آسیب ‌پذیر و حساس دهان هستند. مراقبت درست از دندان‌ها مانع خرابی و پوسیدگی آن‌ها می‌شود.

blog manobazar
19 آگوست 2022
preloader