0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

9 خاصیت ویژه قهوه که من و بازار به شما می گوید

علیرضا بهرامیان
21 دی 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
خواص قهوه

مقدمه

خواص قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا، با فهرست طولانی از فواید سلامتی بالقوه مرتبط است که دلیل بیشتری برای دم کردن قهوه به شما می دهد. قهوه یک نوشیدنی محبوب است که به دلیل توانایی آن در تنظیم دقیق تمرکز و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است. در واقع، بسیاری از مردم دقیقاً زمانی که از خواب بیدار می شوند به فنجان جو روزانه خود وابسته هستند تا روز خود را به خوبی شروع کنند.

از همین رو پیشنهاد فروشگاه بزرگ اینترنتی من و بازار این است که در ادامه با خواص قهوه آشنا شوید و در صورت تمایل بهترین و مرغوبترین قهوه را این مرکز به قیمت واقعی خریداری کنید.

خواص قهوه

قهوه خواص زیادی دارد، فی المثل خواص قهوه تلخ برای کبد زیاد است و خواص قهوه برای زنان و خواص قهوه تلخ برای مردان که هر کدام توضیحات مفصل تری می طلبد یا اشاره به خواص قهوه بندری، خواص قهوه اسپرسو یا خواص قهوه فرانسه می تواند ما را به مصرف بیشتر این قهوه ها تشویق کند.

به هر حال با در نظر گرفتن خواص کلی قهوه در این مقاله نگاهی مختصر به 9 مورد از مهمترین خواص قهوه داریم.

#1 خواص قهوه: سطح انرژی را افزایش می دهد

قهوه حاوی کافئین است، یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی آن در مبارزه با خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است . این به این دلیل است که کافئین گیرنده های یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند و این باعث افزایش سطح سایر انتقال دهنده های عصبی در مغز شما می شود که سطح انرژی شما را تنظیم می کنند.

  • یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف کافئین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری تا 12٪ افزایش می دهد و به طور قابل توجهی سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.
  • مطالعه دیگری نیز یافته‌های مشابهی داشت و گزارش داد که مصرف کافئین قبل و در طول بازی گلف باعث بهبود عملکرد، افزایش سطح انرژی ذهنی و کاهش احساس خستگی می‌شود.

#2 خواص قهوه: ممکن است با خطر کمتر دیابت نوع 2 مرتبط باشد

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم قهوه می تواند در دراز مدت با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه باشد. در واقع، یک بررسی از 30 مطالعه نشان داد که هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند با 6 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. تصور می‌شود که این به دلیل توانایی قهوه برای حفظ عملکرد سلول‌های بتا در لوزالمعده شما باشد، که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند.

بعلاوه، سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت انسولین، التهاب و متابولیسم تأثیر بگذارد که همه اینها در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارند.

#3 خواص قهوه: می تواند به سلامت مغز کمک کند

اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند، برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر برخی اختلالات عصبی از جمله بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند. بر اساس یک بررسی از 13 مطالعه، افرادی که به طور منظم کافئین مصرف می کردند، به طور قابل توجهی کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری پارکینسون بودند. علاوه بر این، مصرف کافئین همچنین پیشرفت بیماری پارکینسون را در طول زمان کند کرد.

بررسی دیگری از 11 مطالعه مشاهده‌ای روی بیش از 29000 نفر همچنین نشان داد که هر چه مردم قهوه بیشتری مصرف کنند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در آنها کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده‌اند که مصرف متوسط ​​قهوه می‌تواند با خطر کمتر زوال عقل و زوال شناختی مرتبط باشد.

#4 خواص قهوه:  ممکن است وزن را کنترل و مدیریت کند

بر اساس برخی تحقیقات، قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر داده و به سلامت روده کمک کند، که هر دو ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشند. به عنوان مثال، یک بررسی از 12 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر قهوه می تواند با کاهش چربی بدن، به ویژه در مردان، مرتبط باشد.

در مطالعه دیگری، افزایش مصرف قهوه با کاهش چربی بدن در زنان مرتبط بود.

علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد افرادی که یک تا دو فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان در روز می‌نوشیدند، 17 درصد بیشتر احتمال دارد که سطح فعالیت بدنی توصیه‌شده را داشته باشند.

سطوح بالاتر فعالیت بدنی می تواند به ارتقای مدیریت وزن کمک کند.

#5 خواص قهوه: با خطر کمتر افسردگی مرتبط است

برخی از مطالعات نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد. بر اساس یک بررسی از هفت مطالعه، هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند با 8 درصد کاهش خطر افسردگی مرتبط است. مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن حداقل چهار فنجان قهوه در روز در مقایسه با نوشیدن فقط یک فنجان در روز با خطر ابتلا به افسردگی به میزان قابل توجهی مرتبط است.

 #6 خواص قهوه: می تواند از کبد محافظت کند

جالب توجه است، چندین مطالعه نشان می دهد که قهوه می تواند از سلامت کبد و محافظت در برابر بیماری ها محافظت کند. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه در روز با میزان کمتر زخم کبد و سرطان کبد در افراد مبتلا به بیماری کبد مرتبط است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که هر چه مردم قهوه بیشتری بنوشند، خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی کمتر می شود. نوشیدن یک فنجان قهوه در روز با خطر 15 درصدی کمتر همراه بود، در حالی که نوشیدن چهار فنجان در روز با خطر 71 درصدی کمتر مرتبط بود.

مطالعه اخیر دیگری نشان داد که مصرف قهوه با کاهش سفتی کبد مرتبط است، که معیاری است که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی فیبروز، تشکیل بافت اسکار در کبد از آن استفاده می کنند.

 #7 خواص قهوه: به سلامت قلب کمک می کند

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد. در واقع، یک بررسی نشان داد که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز با کاهش 15 درصدی خطر بیماری قلبی مرتبط است. بررسی دیگری از 21 مطالعه نشان داد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز با کاهش 21 درصدی خطر سکته مغزی مرتبط است. علاوه بر این، یک مطالعه روی بیش از 21000 نفر همچنین نشان داد که افزایش مصرف قهوه با کاهش قابل توجه خطر نارسایی قلبی مرتبط است.

با این حال، به خاطر داشته باشید که کافئین می تواند بر سطح فشار خون تأثیر بگذارد. بنابراین، افراد مبتلا به فشار خون کنترل نشده ممکن است نیاز به محدود کردن یا تعدیل مصرف کافئین خود داشته باشند.

 #8 خواص قهوه: می تواند طول عمر را افزایش دهد

برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه می تواند به افزایش طول عمر کمک کند، زیرا مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی دارد. به عنوان مثال، یک بررسی از 40 مطالعه به این نتیجه رسید که نوشیدن دو تا چهار فنجان قهوه در روز بدون در نظر گرفتن عواملی مانند سن، وضعیت وزن و مصرف الکل، با خطر کمتر مرگ مرتبط است. به طور مشابه، مطالعه دیگری روی 1567 نفر نشان داد که نوشیدن قهوه کافئین دار با کاهش خطر مرگ پس از 12 و 18 سال پیگیری مرتبط است. علاوه بر این، نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان همراه بود.

جالب توجه است، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که قهوه می تواند به طور قابل توجهی طول عمر مخمر را با محافظت در برابر رادیکال های آزاد و آسیب DNA افزایش دهد.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این می تواند در مورد انسان نیز صدق کند، مورد نیاز است.

#9 خواص قهوه : ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهد

قهوه اغلب به عنوان یک کمک انرژی زا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود. یک بررسی از 9 مطالعه گزارش داد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد.

مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از تنظیم عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی. علاوه بر این، یک بررسی بزرگ گزارش داد که مصرف متوسط ​​کافئین می تواند اندکی توان خروجی و زمان اتمام آزمایش زمانی را بهبود بخشد. با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است تأثیر متفاوتی بر افراد بگذارد.

کلام فروشگاه بزرگ اینترنتی من و بازار

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که محققان به دلیل فواید سلامتی فراوان آن، از جمله توانایی آن در افزایش سطح انرژی، ارتقای مدیریت وزن، افزایش عملکرد ورزشی و محافظت در برابر بیماری های مزمن، به طور گسترده آن را مطالعه کرده اند. با در نظر گرفن فواید و مضرات قهوه باید به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است نیاز به محدود کردن مصرف خود داشته باشند، از جمله افرادی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند، کودکان و نوجوانان، و افرادی که شرایط سلامت خاصی دارند.

با این حال، نوشیدن قهوه در حد اعتدال – حدود سه تا چهار فنجان در روز – با چندین فواید سلامتی همراه است و به طور کلی برای بیشتر بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 6 =

مطالب مرتبط

راهنمای خرید قهوه استارباکس Starbucks - من و بازار

راهنمای خرید قهوه استارباکس Starbucks

برای انتخای بهترین محصول استارباکس راهنمای خرید قهوه استارباکس Starbucks را مطالعه کنید. جزییات دقیقی از محصولات این برند دریافت کنید.

blog manobazar
14 تیر 1401
شکلات صبحانه

10 شکلات صبحانه باید بشناسید

مقدمه شکلات صبحانه یک خوراکی بسیار محبوب است که برای صبحانه صرف می شود و در بین کودکان و حتی افراد […]

علیرضا بهرامیان
08 آذر 1400
رژیم غذایی جنرال موتورز - من و بازار

رژیم غذایی جنرال موتورز General Motors : کاهش وزن در 7 روز

رژیم غذایی جنرال موتورز General Motors رژیم غذایی جنرال موتورز General Motors یک روش ثابت شده برای کاهش وزن در […]

blog manobazar
28 فروردین 1400
preloader