logo-manobazar-2048x6021
0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

3 اصل اسکراب بدن و مزایای آن

علیرضا بهرامیان
27 نوامبر 2021
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
اسکراب بدن

مقدمه

خرید اسکراب بدن مارک خوب مهم است، اما نحوه استفاده از آن مهمتر !؟

از تجمع سلول‌های مرده پوست، باقی‌مانده‌های چربی، تغییرات آب و هوا و حتی استرس، عوامل زیادی بر ضد درخشندگی طبیعی پوست ما اثر می‌گذارند. در حالی که اکثر رژیم های مراقبت از پوست بر پاک کردن آرایش و تجمع کثیفی و بازگرداندن درخشش به صورت ما تمرکز می کنند، محلول های پاک کننده پوست بدن ما به طور کلی تمایل به جذب بسیار کمتری فراتر از صابون بدن دارند.

 از همین رو فروشگاه بزرگ من و بازار در راستای رسالت خود (تجربه خرید موفق) مطالب آموزشی را انتشار می دهد تا شما با آگاهی کامل بتوانید به محصول دلخواه خود برسید

اسکراب بدن

پوست ما دائماً با محرک های روزانه مواجه است. روش پیشرو برای بازگرداندن درخشش طبیعی بدن ما از طریق لایه برداری است و اینجا جایی است که اسکراب یا همان لایه بردار بدن وارد عمل می شود. در این مقاله، نحوه لایه برداری، نحوه استفاده از اسکراب بدن و اینکه چند وقت یکبار باید از اسکراب بدن استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید، گفته ایم. ما همچنین در مورد مزایای بسیاری از اسکراب‌های بدن صحبت کرده ایم و اینکه چگونه می‌توانید از یک اسکراب لایه‌بردار بدن در مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از اسکراب بدن

استفاده از لایه بردار بدن یک کار بسیار آسان است که می توان آن را عنوان کار روتین مراقبت از پوست انجام داد. زیرا کافی است مقداری از محصول را از شیشه بیرون بیاورید، با حرکات دایره ای روی پوست با فشار ملایمی وارد کنید و سپس بشویید. در روزهای اسکراب بدن، شستشوی بدن خودداری کنید. زیرا این کار اغلب باعث خشکی پوست می شود. در حالی که روش استفاده از محصول ساده است، برای جلوگیری از هر گونه عارضه، باید به نکات زیر در مورد نحوه صحیح لایه برداری توجه داشته باشید:

1. آسان کردن روابط عمومی

هنگام استفاده از اسکراب لایه بردار بدن روی پوست خود فشار زیادی وارد نکنید. فشار بیشتر منجر به سود بیشتر نمی شود. زیرا اگر هر نوع دردی احساس کنید، بیان گر این است بافت سالم را بر می دارید.

2. دما کلید است

قبل از استفاده از اسکراب روی بدن خود، از قبل پوست خود را با آب گرم تا داغ ، نرم کنید. این کار پوست شما را برای لایه برداری آماده می کند. اگر آب خیلی داغ باشد، احتمالاً پوست خود را خشک خواهید کرد.

3. آزمایش

با خیال راحت آزمایش کنید. نحوه لایه برداری برای افراد مختلف بسته به نوع پوست و سطح حساسیت متفاوت است. بنابراین به شکل زیر پیشروی کنید.

  • اگر پوست حساسی دارید، ابتدا از یک اسکراب لایه بردار بدن روی قسمت کوچکی از پوست استفاده کنید تا ببینید بدن چگونه واکنش نشان می دهد.
  • همچنین مطمئن شوید که مواد تشکیل دهنده را عاقلانه انتخاب کنید یا ممکن است خطر خشکی و حتی جوش را افزایش دهید.

اما زیاد ناراحت نباشید! انعطاف پذیری بیشتری در نحوه لایه برداری کلی بدن در مقایسه با نحوه لایه برداری صورت وجود دارد، زیرا پوست بدن شما بسیار حساس تر است.

یکی از مزایای اصلی اسکراب‌های بدن این است که می‌توانید طیف وسیعی از موادی را که برای امتحان کردن آن‌ها روی صورت خود تردید دارید، امتحان کنید. آزمایش کنید و لذت ببرید!

فواید اسکراب بدن

لایه برداری بدن فواید زیادی دارد که در اینجا 5 مورد آن اشاره شده که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

1. پوست صاف

یک اسکراب بدن یا لایه بردار ، سلول های خشک و مرده پوست را پاک می کند و پوست را با طراوت، روشن و بسیار نرم و صاف می سازد. درست همانطور که روی صورت خود انجام می دهید، چرا بدن خود را نیز ناز و نوازش نکنید؟ پس به دنبال موادی باشید که به دلیل فواید صاف کنندگی پوست، مانند اسکراب شکر برای لایه برداری بدن یا دیگر منابع طبیعی اسید گلیکولیک شناخته شده اند. اسکراب های بدن با شکر برای لایه برداری ملایم و بدون تحریک عالی هستند. چرا به بدن خود زیبایی نمی دهید؟

با تمام حالت‌های خمیده، شلوغ، پلانک و خمیده، آرنج‌ها و زانوها قسمت‌هایی از پوست ما هستند که بیشترین نیاز را به صاف کردن دارند. به طور ناامید کننده ای، آرنج و زانو نیز معمولاً سخت ترین قسمت های بدن برای صاف شدن هستند، مهم نیست چقدر لوسیون بدن استفاده می کنید.

اسکراب بدن اغلب بهترین راه برای صاف کردن این نقاط خشک آزاردهنده است. فقط مطمئن شوید که بعد از لایه برداری مرطوب کنید تا آن مواد صاف کننده قفل شوند.

2. تقویت کننده مرطوب کننده

اکثر متخصصان زیبایی بر این باورند که استفاده از لوسیون بدن یا روغن خشک بدن بعد از لایه برداری، اثرات مرطوب کننده را تسریع می کند. افزایش آبرسانی و مرطوب کنندگی به این دلیل اتفاق می افتد که اسکراب بدن لایه بردار سلول های کدر و مرده پوست را از بدن شما پاک می کند، که به پوست اجازه می دهد لوسیون ها را راحت تر و روان تر جذب کند.

لایه بردار بدن همچنین می تواند یک مکمل عالی برای رژیم مبارزه با آکنه شما باشد، زیرا بسیاری از اسکراب های بدن حاوی موادی هستند که با به حداقل رساندن منافذ از ایجاد جوش بر روی بدن شما جلوگیری می کنند. همچنین اسکراب بدن به هنگام استفاده از برنزه کننده روی پوست کمک می کند و به شما این امکان را می دهد تا بدون رگه ها، درخشندگی داشته باشید.

به طور کلی، استفاده از یک لایه بردار بدن به عنوان یک تقویت کننده عمل می کند تا به حداکثر رساندن اثرات محصولاتی که روی پوست خود اعمال می کنید، کمک کند.

3. تسکین برآمدگی پوست با تیغ

دانستن نحوه استفاده از اسکراب های بدن قبل و بعد از اصلاح می تواند راهی عالی برای آرام کردن و از بین بردن برآمدگی های ناامید کننده تیغ باشد. لایه برداری با اسکراب بدن، مانند اسکراب بدن رز ما، در واقع می تواند از احساس سوزش که اغلب پس از اصلاح ما را آزار می دهد، جلوگیری کند! فواید پاکسازی پوست به اینجا ختم نمی شود

  • اسکراب های بدن همچنین برای پاک کردن پینه های ناهموار
  • کمک به ظاهر لکه های تیره
  • حتی نرم کردن موهای روییده پس از اصلاح یا پس از موم با فشار دادن آنها به سمت بالا و خارج کردن آنها

4. ماندگاری عطر

فراتر از فواید پاکسازی پوست، جذابیت تجربه اسکراب بدن با افراط در عطرهای خوشمزه ارتباط زیادی دارد. علاوه بر آن لذت بردن از بهشت ​​معطر با اسکراب های بدن در مقایسه با سایر محصولات مراقبت از پوست آسان تر است. زیرا عطر روی پوست لایه برداری شده ماندگاری بیشتری دارد. فقط تصور کنید که پس از استفاده از اسکراب بدن رز حاوی مواد واقعی، در ابری از روغن رز بلغاری افراط کنید. اکنون می توانید از اسکراب بدن زرد آلو یا اسکراب های عسلی خود برای لایه برداری بدن استفاده کنید و تمام صبح در این بهشت ​​معطر باشید.

یک عطر ماندگارتر، به خصوص اگر از روغن های طبیعی مشتق شده باشد، به آرامش و آرامش بدن و همچنین ذهن شما کمک می کند.

اکنون می دانید که چرا یک اسکراب لایه بردار بدن اغلب در جلسات اسپا و ماساژ استفاده می شود.

5. رفع فشار و بیهودگی

پوست سالم دارای اثرات بیرونی و داخلی است. لایه برداری از بزرگترین اندام بدن شما مطمئناً احساس جوانی را در شما ایجاد می کند. دانه‌های لایه‌بردار کوچک اسکراب‌های شکر برای لایه‌برداری بدن، و همچنین بسیاری از انواع دیگر اسکراب‌های بدن، ماساژ ملایمی را به بدن شما می‌دهند که برای از بین بردن تجمعات استرس‌زا، درون و بیرون نیاز دارد.

هر چند وقت یکبار باید از اسکراب بدن استفاده کنید

به عنوان یک دستورالعمل کلی، استفاده از اسکراب بدن را یک بار در هفته شروع کنید و سپس به تدریج به 3-4 بار در هفته افزایش دهید. اگر تازه کار لایه برداری می کنید، ابتدا یک قسمت از بدن خود را آزمایش کنید.

اگر می دانید پوست حساسی دارید، ابتدا با متخصص پوست خود صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که هر بدن به طور متفاوتی به لایه برداری واکنش نشان می دهد. استفاده روزانه از یک اسکراب لایه بردار بدن می تواند پوست را تشدید کند،

نتیجه گیری

مزایای اسکراب بدن لزوماً در همه برندها قابل مشاهده نیست. برخی از اسکراب‌های بدن از مواد بسیار خشن و ساینده استفاده می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که مارک یا محصولی را انتخاب می‌کنید که با مواد لایه‌بردارش شفاف باشد و از مواد گیاهی ملایم در فرمول‌های آن استفاده کند. بدیهی است که در چنین مواردی مشورت گرفتن از متخصصین می تواند تاثیر مثبتی در نتیجه داشته باشد.

کلام من و بازار

محصولات من و بازار با توجه به تعهد فروشگاه از بهترین کیفیت برخوردار هستند. همچنین جهت تکریم ارباب رجوع این مرکز با راه اندازی بخش کارشناسان جهت تجربه خرید مطمئن، سعی دارد تا آنجایی که ممکن نیاز مشتری به شکل دقیق شناسایی و محصول مورد نیاز را تقدیم کند. بنابراین پیشنهاد می شود پیش از هرگونه خرید با کارشناسان من و بازار گفتگو کنید تا خریدتان تضمین شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

انواع سرم پوست

همه آنچه باید در مورد انواع سرم ها بدانید

مقدمه سرم ها تا چندی پیش برای اغلب افراد ناشناخته بود و هرگاه نام آنها برد می شد، برای عموم […]

علیرضا بهرامیان
29 آگوست 2021
کرم بیسکوییت لوتوس

کرم بیسکوییت لوتوس

مقدمه اینکه طرفداران پر و پا قرص کرم لوتوس بیسکوییت فراوان هستند، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. به همین دلیل ما […]

علیرضا بهرامیان
03 دسامبر 2021
فواید خرما برای کودکان - من و بازار

فواید خرما برای کودکان و 6 مورد از خواص اصلی

فواید خرما برای کودکان کمک به ساخت گلبول‌های قرمز و جلوگیری از کم خونی است البته تنها به این مورد محدود نمی‌شود.

blog manobazar
20 اکتبر 2022
preloader