logo-manobazar-2048x6021
0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

10 اصل برای زیبایی صورت

علیرضا بهرامیان
26 نوامبر 2021
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
زیبایی صورت

مقدمه

چه نوع کرم زیبایی صورت می تواند تاثیر مناسبی داشته باشد؟ آیا عمل زیبایی صورت بهترین گزینه است؟ بهترین چیز برای پوست صورت چیست ؟ با پاسخ به سوال آخر شروع می کنم، بهترین چیز برای پوست صورت داشتن آرامش است. شاید این موضوع کمی باعث تعجب شود، اما حقیقت این است. بدیهی است که از مراقبت از پوست لازم است، اما آنچه مهم و ضروری جلوه می کند به دور ماندن از فضای استرس زاست که باعث پیری زودرس می شود.

از همین رو فروشگاه بزرگ من و بازار در راستای مقالات آموزشی خود این بار به ویژگی های کمتر توجه شده پرداخته تا بتواند بهترین نوع مشاوره و آگاهی را ارائه دهد. البته پیشنهاد می شود اگر در میان 10 سوال به پاسخ خود نرسیدید، با کارشناسان ما تماس بگیرید و موضوع خود را مطرح کنید تا بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

زیبایی صورت

زیبایی صورت زنان بی تردید یکی از محورترین و مهمترین اصل ها در طول زندگیشان است. اما آن چه برای ما در درمان خانگی زیبایی صورت مدنظر است، در نظر گرفتن تمام جوانب است. اینکه تاکید داریم از قرص برای زیبایی صورت استفاده نکنند نیز به همین دلیل است. زیرا معمولا در استفاده از مواد شیمیایی عوارض جانبی بیش از هر چیزی رخ نشان می دهد و گاهی حتی یک عمر پشیمانی به همراه دارد. از همین رو ما در اینجا به ده سوال متداول که در حوزه زیبایی پرسیده شده پاسخ دادیم که پیشنهاد می کنم، خواندن آنها را از دست ندهید.

 1. چرا زیبایی اهمیت دارد؟
 2. آیا تعریف زیبایی تغییر کرده است؟
 3. آیا زیبایی بر اساس یک قانون طبیعی است؟
 4. استرس چگونه بر زیبایی تأثیر می گذارد؟
 5. آیا استرس هم تاثیرات جسمی دارد و هم تاثیرات روحی؟
 6. توصیه شما در مورد استرس مالی چیست؟
 7. بهترین غذاها برای چشم ما کدامند؟
 8. بهترین غذاها برای پوست ما کدامند؟
 9. نکته شماره 1 زیبایی شما چیست؟
 10. به نظر شما چه چیزی باعث زیبایی فرد می شود؟

#1 زیبایی صورت : چرا زیبایی اهمیت دارد؟

دلیل اینکه زیبایی برای ما مهم است این است که زیبایی رابطه مستقیمی با سلامتی روحی دارد. بی شک همه شما از نظر ساختار زیبایی، زیبا هستید. چرا؟ زیرا والدین شما به دنبال یکدیگر بودند و معیار های آنها نیز بر اساس یافتن افراد زیبا بوده است. بدیهی است که والدین آنها نیز چنین کردند و هریک از شما به این پاسخ می رسید که شما چون والدین شما در با زیبایی پیوند داشتند، زیبایی را پدید آوردند.

شما برای داشتن زیبایی در خود سخت گیر هستید. اما تنها کاری که در اینجا انجام می شود این است که شما را مجبور کنیم از زیبایی که در درونتان وجود دارد رونمایی کنید. این تمام هدف ماست، و شما این کار را با درک این مطلب انجام می دهید که در اعماق وجود شما فرایندهایی در حال انجام است که در نهایت به سطح حباب می زنند و به صورت زیبایی نمایان و بیان می شوند.

#2 زیبایی صورت : آیا تعریف زیبایی تغییر کرده است؟

من فکر می کنم آنچه ما از آن به عنوان جذاب بودن روز به روز درک می کنیم تغییر کرده است. ما 200 سال پیش زنانی را داشتیم که توسط روبنس نقاشی می شدند. البته امروزه ما مدلهای Twiggy و واقعاً لاغر داریم که روی باندها مانند آویزهای کت راه می روند ، اما اصول زیبایی تغییر نکرده است. مواردی که برای ما بیشترین ارزشمندی را دارد – کیفیت و بافت پوست و به طور کلی هر چیزی که نشان دهنده سلامت شماست. البته زمانهایی در تاریخ ما وجود دارد که متفاوت است.

شما می دانید زمانی بود که داشتن برخی از علامت های به این معنا بود که شما به آبله مبتلا نخواهید شد و بنابراین از عفونت بیشتر در امان هستید و این ضایعات پوستی زیبا جز زیبایی صورت نیز قرار می گرفت. و مواردی وجود داشته است که سنگینی وزن از ویژگی های مهم فرم بدن شما بود زیرا به این معنی بود که شما آنقدر سالم هستید که بچه دار شوید. اما همه چیز به همان بینش اساسی بر می گردد که عبارت است از تقارن و نسبت طلایی 1.6 به 1. این نسبت بر بسیاری از جنبه های اصلی زیبایی به نظر می رسد.

#3 زیبایی صورت : آیا زیبایی بر اساس یک قانون طبیعی است؟

اگر به یک پوسته مخروطی نگاه کنید، دنباله فیبوناچی – نسبت طلایی – نحوه مارپیچ های مخروطی را در اطراف مشخص می کند. این چگونگی جهت گیری صورت شما را مشخص می کند، حتی ارقام شما در انگشتان دست شما. رقمی که درست در کنار انگشتان دست شما قرار دارد 1.6 برابر قسمت بعدی انگشت شما است و سپس آن قسمت از انگشت شما 1.6 برابر طول نوک انگشت شما است. از همین رو ما بارها و بارها آن را در موجودات در حال رشد مشاهده می کنیم.

#4 زیبایی صورت : استرس چگونه بر زیبایی تأثیر می گذارد؟

استرس برای بسیاری از ما جانوری است که در بال ها منتظر است، زیرا این سازگاری سالم با محیط شما است. شما به سرعت از یک ببر دندان شمشیری که شما را تعقیب می کند، فرار می کنید. اما استرس مزمن از لحاظ تاریخی فقط در یک وضعیت عمده مشاهده می شد. آن هم قحطی بود. بنابراین به ما امکان می دهد در شرایط سخت زنده بمانیم، اما برای زندگی طولانی با آن نوع نشاطی که می خواهیم، شرایط مساعدی نیست.

هنگامی که استرس مزمن در زندگی روزمره ما رخ می دهد، در واقع منشا اصلی دارد که باید به آن توجه کنیم. اغلب این فشارهای مزمن نیز بر سه پایه کلی استوار هستند

 • یا نشات گرفته از شرایط اقتصادی است
 • یا روابط شما آنطور که می خواهید پیش نمی رود 
 • یا بعد از ابتلا به بیماری به وجود می آید

اینها همه به عواملی تبدیل می شوند که به آرامی بر محور هیپوفیز هیپوتالاموس فشار می آورند. البته این قسمت از مغز است که به غدد فوق کلیوی متصل می شود و به شما این امکان می دهد که با استرس خود کنار بیایید، اما در نهایت از بین می رود و شما مغلوب می شوید. بنابراین شناخت  مسئله و پرداختن به درمان نکته عطفی است که باید به آن توجه کنید.

این را به خاطر بسپارید، زیبایی صورت زمانی دوام دارد که صورت مداوم از درون تغذیه مناسب داشته باشد، و استرس سد راه این تغذیه است.

#5 زیبایی صورت : آیا استرس هم آثار جسمی دارد و هم روانی؟

بله. این تاثیر به طور کامل در هر دو مورد ممکن است، ما این موضوع را در واقع از مطالعات روی جوندگان که چگونه موش ها با استرس کنار می آیند، به دست آوردیم. اما در مورد بسیاری از موارد برای انسان نیز صادق است. اگر به نحوه کنار آمدن مردم با بلایای طبیعی نگاه کنید، بارها و بارها می بینیم که وقتی چیزی شبیه به زلزله اتفاق می افتد و میزان حملات قلبی و افسردگی افزایش می یابد و افراد به سرعت پیر می شوند.حالا به یاد داشته باشید که خود استرس نیست که زیبایی صورت را از شما می گیرد بلکه، پاسخ شما به استرس است که باعث ایجاد مشکل می شود.

دقت داشته باشید که هیچ گاه فرار از استرس راه حل مناسب نیست. معمولاً نحوه یادگیری نحوه مقابله موثرتر با آن شرط اصلی است.

#6 زیبایی صورت : توصیه شما در مورد استرس مالی چیست؟

مادامی که افرادی را در اطراف خود داشته باشید که می توانید با آنها مشکل را حل کنید. همه چیز در کنترل سرنوشت شماست.

در واقع، بزرگترین عامل استرس زا، کنترل نداشتن است.و ما متاسفانه بیشتر موقع ها روی امور مالی کنترلی کامل نداریم. اگر مجبور باشید زندگی خود را صرف تلاش برای مقابله با برنامه شخص دیگری کنید نه با برنامه خود، در این صورت استرس بیشتری را تحمل خواهید کرد. این در مورد هر مشکلی که در زندگی با آن روبرو هستید صادق است. چه مالی باشد چه غیر مالی. بدین صورت که، تا زمانی که بر فرایند تصمیم گیری خود کنترل نداشته باشید، استرس دارید.

اگر از این موضوع نگرانی دارید که آیا می توانید کاری انجام دهید یا اینکه شخص دیگری به شما اجازه دهد، این بسیار استرس زا است و بسیاری از ما در این مدل از وابستگی گرفتار شده ایم.

#7 زیبایی صورت : بهترین غذاها برای چشم ما کدامند؟

دسته ای از غذاها هستند که نقش بسزایی در اینجا دارند، اما هویج یکی از آنها نیست. اگر می خواهید غذاهایی بخورید که برای چشم شما مفید باشد، روی غذاهای حاوی لوتئین تمرکز کنید که سبزیجات سبز رنگ مانند اسفناج و کلم بروکلی هستند و برای چشم ها فوق العاده موثر هستند.

#8 زیبایی صورت : بهترین غذاها برای پوست ما کدامند؟

از نظر سلامت پوست، تعداد زیادی غذای مفید وجود دارد، اما احتمالاً باید با بیوتین شروع کنیم. بیوتین یک ویتامین B است که در تخم مرغ یافت می شود، متاسفانه زرده ها بیشتر از سفیده است. همچنین مواردی مانند گزینه های زیر حاوی این بیوتین ویتامین B است.

 • حبوبات 
 • آووکادو 
 • لوبیای
 • سویا 
 • آجیل

این نه تنها بر روی زیبایی صورت ، بلکه برای ناخن ها و موهای ما نیز تاثیرات بسزایی دارند.

اگر بیوتین کافی نداشته باشید موهای شما و ناخن های شما شکننده می شوند و پوست شما درخشندگی خود را از دست می دهد.

بنابراین ویتامین های گروه B بسیار مهم هستند. همچنین مواردی دیگر هستند که استفاده از آنها زیبایی صورت را تضمین می کند. مانند:

 • ماهی قزل آلا یک محصول در خود دارد، یک کاروتنوئید که رنگ صورتی آن را می دهد. این کاروتنوئید خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و همچنین دارای امگا 3 DHE است که به جوان و سالم تر نشان دادن پوست و مو کمک می کند.
 • انار به ضخیم شدن اپیدرم کمک می کند و عمر فیبروبلاست را طولانی می کند. اینها سلولهایی هستند که کلاژن می سازند و پوست چرم که شما را کمی محکم تر نگه می دارد، توقین شوند
 • گوجه فرنگی مورد علاقه من است. زیرا گوجه فرنگی دارای لیکوپن است و ما نمی دانیم که آیا این لیکوپن است یا عوامل دیگر موجود در گوجه فرنگی ، اما اگر گوجه فرنگی بخورید در واقع کمتر آفتاب سوخته می شوید. 

#9 زیبایی صورت : نکته شماره 1 زیبایی شما چیست؟

نخ دندان کشیدن روزانه باعث کاهش التهاب لثه می شود و 40 درصد بیشتر از مسواک زدن دندان ها را تمیز می کند. اگر از نخ دندان استفاده نمی کنید، لطفاً برای کار دندانپزشکی مورد نیاز خود یا توانبخشی قلبی که ممکن است مورد نیاز باشد، پس انداز کنید، زیرا احتمال سکته قلبی شما بسیار بیشتر است. من همچنین موهای خود را فقط در مواقعی که کثیف هستند شامپو می کنم، نه روزانه.

#10 زیبایی صورت : به نظر شما چه چیزی باعث زیبایی فرد می شود؟

توانایی خدمت به دیگران نشانه نهایی زیبایی درونی و بیرونی است. هدیه دادن به دیگران فقط یک انتقال یک طرفه نیست-این فرصت را به گیرنده می دهد تا از لطفی که دریافت کرده است، انرژی بگیرد. به عنوان مثال همان تبسم یا لبخندی که رو صورت شما می نشیند، باعث تولید هورمون های می شود که میزان سلامت درون را بیشتر می کند. بنابراین شما تغذیه تقریبی را برای زیبایی به دست می آورید که یکی از تاثیرات آن رو زیبایی صورت می تواند باشید.

نتیجه گیری

آنچه در این مطلب مورد بحث قرار گرفت نشان می دهد که راز زیبایی صورت بدون آرایش به عوامل متعددی بستگی دارد که تجمیع آنها می تواند احساس رضایت از شادابی و زیبایی صورت را به شما بدهد. بنابراین برای به دست آوردن زیبایی دلخواه خود رسیدگی به پوست صورت در منزل را با در نظر گرفتن نکات مطرح شده در بالا پیش بگیرید. از سویی دیگر مواد غذایی که می تواند در این مسیر به شما کمک کند را فراموش نکنید. حتی اگر به هر دلیلی نمی توانید به صورت متداول از آنها استفاده کنید، از لوازم آرایشی و بهداشتی که دارای چنین فاکتورهایی هستند بهره بگیرید. البته بدون مشورت با کارشناسان این حوزه.

کلام من و بازار

فروشگاه من و بازار تلاش دارد با آگاهی بخشی در تمامی حوزه های مربوط به فضای کاری خود، تضمین خرید شما را به معنی حقیقی کلمه ممکن سازد. حال این موضوع می تواند در حوزه مواد غذایی باشد و می تواند در حوزه بهداشت دهان و دندان. از سویی دیگر این فروشگاه با توجه ایجادی مکانیزمی قابل تامل دست واسطه ها را کوتاه نموده تا محصولات به قیمت واقعی به دست مشتریان برسد. پر واضح است که برای تحقق چنین آرمان هایی تیم من و بازار از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بهترین خمیر دندان سفید کننده چه ویژگی هایی دارد - من و بازار

بهترین خمیر دندان سفید کننده چه ویژگی هایی دارد؟

. خمیر دندان‌های سفید کننده یکی از راه‌های آسان و بدون دردسر برای داشتن دندان‌های سفید و تمیز هستند.

blog manobazar
04 آگوست 2023
طرز تهیه حلوا خرما - من و بازار

طرز تهیه حلوا خرما Halwa

طرز تهیه حلوا خرما به عنوان یکی از حلواهای خوشمزه، طرفداران زیادی دارد. انواع حلوا با کاربردهای متفاوت در نقطه نقطه کشور عزیزمان پخته و استفاده می‌شوند.

blog manobazar
23 سپتامبر 2022
نگهداری خرما - من و بازار

نگهداری خرما و 4 راهکار کاربردی

یکی از سوالاتی که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند روش نگهداری خرما است. اگر روش مناسبی برای نگهداری از این ماده مغذی استفاده نکنید تمام ارزش غذایی آن از بین خواهد رفت.

blog manobazar
31 اکتبر 2022
preloader