logo-manobazar-2048x6021
0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

5 فاکتور اصلی برای انتخاب مسواک مناسب که باید بدانید!

علیرضا بهرامیان
05 سپتامبر 2021
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
مسواک مناسب

مقدمه

خرید مسواک مناسب بهتر از خرید مسواک گران قیمت است! زیرا شما می توانید به علت برند یا زیبایی یا امکانات جانبی مسواک هزینه زیادی پرداخت کنید، اما نمی توانید کارایی لازم و قابل قبول آن را برای خودتان تضمین کنید. در چنین بدیهی است که سوال کنید ” چگونه می توان مسواک مناسب را تهیه کرد؟ ” اصلی ترین و ساده ترین توصیه برای تهیه مسواک مناسب چنین عنوان می شود که مسواک مناسب شما باشد. مثلا اگر دندان های شما ارتودنسی شده هستند، مسواک نانو مناسب آن نیست. بنابراین اگر بهترین مسواک نانو  را با قیمت بالا نیز خریداری کنید، سودمندی نخواهد داشت.

از همین رو فروشگاه بزرگ من و بازار برای آگاهی افزایی، اینبار به نحوه انتخاب مسواک مناسب و 5 فاکتور اصلی آن پرداخته که پیشنهاد می کنیم خواندن آن را از دست ندهید.

مسواک مناسب برای شما کدام است؟

آیا مسواک شما شبیه یک شاخه جویده شده است؟ آیا بیش از سه ماه از خرید و استفاده مسواکتان می گذرد؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات مثبت است، وقت آن است که مسواک قدیمی را بیرون بیندازید و مسواک جدید برای خود تهیه کنید. لازم به ذکر است که، همه مسواک ها به شکل یکسانی ساخته نمی شوند و تعداد کمی از مسواک ها برای مصارف خاص بهتر از سایرین هستند. از همین رو شناخت انواع مسواک ها ضروری است. زیرا با این شناخت می توان به مسواک مناسب دست یافت.

انواع مسواک 

متداول ترین تقسیم بندی برای انواع مسواک ها ؛ مسواک دستی و مسواک برقی است. حتی در داخل این دو گروه گسترده، انواع مختلفی از برس ها بر اساس شکل ، اندازه ، نرمی موها و الگوی مو وجود دارد که می تواند متناسب با نیاز دهان و دندان های شما مورد استفاده قرار بگیرند و در نتیجه مسواک مناسب شما باشد. از همین رو در زیر پنج فاکتور از مواردی که یک نوع مسواک را، از دیگری متمایز می کند آورده ایم تا شما با دانش کافی مسواک مناسب خود را انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

مشخصات مسواک استاندارد

مشخصات مسواک مناسب و استاندارد از 5 فاکتور اصلی زیر به دست می آید. زیرا تجمیع این موارد است که می تواند مسواک استاندارد شما باشد. پس این را به خاطر بسپارید که مهمترین استاندارد عمومی مسواک ها نیست. به عنوان مثال یک مسواک معلولی با موهای سخت بسیار مسواک استانداردی است، اما مسواک مناسب دندان های حساس شما نیست. از همین رو امیدواریم با مطالعه و اشراف به این 5 فاکتور بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  1. دستی در مقابل برقی

مسواک دستی رایج ترین نوع مسواک در جامعه است. برای سلامتی دهان و دندان لازم است در هر نوبت، دندان های خود را به مدت دو دقیقه مسواک کنید. با این حال، اگر شما شخص تنبلی هستید یا بریس دارید، ممکن است کمی بیشتر به کمک نیاز داشته باشید. در چنین مواردی ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که مسواک برقی تهیه کنید.

مسواک های برقی با موتوری کار می کنند که به باتری وابسته است، این باتری هر از گاهی نیاز به شارژ مجدد پیدا می کند. با این حال ، برخی از آنها می توانند تا شش هفته دوام بیاورند، و بعد از آن باتری از بین  می رود. مسواک های برقی مساحت بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری پوشش می دهند. آنها در تمیز کردن دندان ها بهتر عمل می کنند و افرادی که از آنها استفاده می کنند کمتر دچار بیماری لثه یا پلاک می شوند.

این برس ها برای افرادی که در استفاده صحیح از دست خود مشکل دارند، کودکان و افرادی که به تمیز کردن قطعات فلزی بریس نیاز به کمک دارند، ایده آل هستند. 

تفاوت های مسواک برقی

مسواک های برقی بر اساس حرکات ارتعاشی متفاوت هستند. آنها را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • چرخش : مچ ها در دایره هایی قرار می گیرند که می چرخند
  • چرخشی-نوسانی : برای این برس ها ، سر به یک جهت و سپس جهت دیگر می چرخد ​​تا پلاک روی دندان ها برطرف شود.
  • دو سر : این مسواک برقی دارای دو سر در یک سر است که یک سر آن در حال چرخش است و سر دیگر در حال حرکت از یک طرف به طرف دیگر است.
  • صوتی و اولتراسونیک : این مسواک ها با سرعت خاصی ارتعاش می کنند و پلاک را تجزیه می کنند
  1. سختی موها در انواع مسواک

وقتی صحبت از مو می شود، معمولاً می توانید گزینه های فوق نرم، نرم و متوسط ​​را در بازار پیدا کنید. یافتن یک مسواک سخت که مسواک محکم نیز نامیده می شود، بسیار دشوار است. در حقیقت حتی پاک کننده های زبان و بافت نرم با موهای سفت در دسترس نیستند. نوع موهای مناسب برای شما بستگی به نیازهای خاص مراقبت از دهان و دندان شما و هر مشکلی دارد که ممکن است در آن زمان از آن رنج ببرید.

هر سه نوع خیلی نرم، نرم و متوسط را می توان مسواک مناسب دانست، اما به شرطی که با خصوصیات دهان و دندان شما در یک راستا باشد. به عنوان مثال بسیاری از دندانپزشکان موهای نرم را برای تمیز کردن دندان ها توصیه می کنند، به ویژه اگر دندان ها و لثه های حساسی دارید. با این حال، اگر در برطرف شدن تجمع پلاک در اطراف دندان ها و لثه خود مشکل دارید و از هیچ گونه حساسیتی رنج نمی برید، یک موی متوسط ​​بهتر است.

  1. شکل سر در انواع مسواک

می توانید یک مسواک با سر معمولی یا یک مسواک سر الماسی تهیه کنید. مسواک های معمولی سر بزرگتر و مستطیل شکل با گوشه های کمی گرد دارند. اینها برای بزرگسالانی که در مسواک زدن هیچ مشکلی ندارند ایده آل هستند. مسواک های سر الماسی در بالا باریک تر هستند و برای افرادی که دهان کوچکتری دارند و نیاز به رسیدن به فضاهای تنگ در اطراف دندان های عقب دارند ایده آل است.

  1. الگوی ساقه در انواع مسواک

الگوهای مختلف که در ساقه مسواک به کار می رود اغلب شامل؛ بلوکی ، موج دار ، متقاطع ، طرح های جلا داده شده و مخروطی چند سطحی می شود. الگوهای بلوک دارای موهایی با ارتفاع و فاصله یکسان هستند. موهای مواج دارای الگوی موجی در بالا هستند و تماس بهتری با نواحی اطراف سطوح مجاور دندان دارند.

موهای متقاطع پلاک را به طور موثری بلند می کنند ، در حالی که طرح های فنجان جلا داده شده می توانند لکه های سطحی را به خوبی پاک کنند. طراحی مخروطی چند سطحی نیز محبوب است، زیرا به تمیز کردن مناطق دشوار کمک می کند.

  1. طراحی دسته در انواع مسواک

سه طرح مختلف دسته شامل گرفتن بدون لغزش ، زاویه کنترل ، انعطاف پذیر و مستقیم است. دسته باید آنقدر نازک باشد که هم در دست و هم در دهان شما قرار گیرد. اگر دسته بسیار ضخیم باشد ، نمی تواند به آسانی به دندان های آسیاب شما برسد.

انواع مسواک های

ما در مقاله انواع مسواک تمام مسواک های موجود را معرفی کرده ایم که می توانید با مطالعه آن با انواع برس های دندان آشنایی پیدا کنید. اما بد نیست بدانید که 2 نوع مسواک هستند که بصورت متداول مورد استفاده قرار می گیرند. این دو نوع عبارتند از :

1- مسواک ها بچه گانه

این مسواک ها دارای سر بسیار کوچک و دسته ای بزرگ هستند که مسواک زدن دندان های نوزادان را برای والدین آسان می کند. برخی نیز طوری ساخته شده اند که روی انگشت بزرگسالان جا می گیرند. موها همیشه بسیار نرم هستند.

2- مسواک مسافرتی

این برس برای سفر بهینه شده است. جمع و جور است و دارای کیف حمل است. همچنین می توانید یک مسواک مسافرتی یکبار مصرف تهیه کنید که نیازی به خمیر دندان یا آب ندارد، زیرا هر دوی آنها در قسمت بالای برس قرار دارند.

نتیجه گیری

بی شک شما نیز مسواک مناسب به همراه نخ دندان ، همراه دهانشویه و خمیردندان را پکیج کاملی برای بهداشت دهان و دندان می دانید. به همین دلیل بدیهی است که در انتخاب و انجسام این ملزومات دقت کافی را داشته باشید. مسواک مناسب نیز از اجزای اصلی این مجموعه به شمار می رود که نیاز به توجه ویژه تر دارد. اما به طور کلی باید گفت، راحتی مهمترین عاملی است که هنگام انتخاب مسواک مناسب باید به آن توجه کرد.

بنابراین اگر دندان ها و یا لثه ای حساس دارید، با یک برس نرم با موهای راحت تر احساس راحتی خواهید کرد. اگر شما برای کودک مسواک خریداری می کنید، مسواک برقی برای تمیز کردن دندان های او راحت و موثرتر است.

کلام فروشگاه من و بازار

من و بازار سالهاست که در عرضه محصولات بهداشتی و سلامت فعالیت می کند و اندوخته تجربه چندین ساله خود را مشتری مداری و آگاهی بخشی می داند. زیرا تمام مشتریان این فروشگاه برای بهترین خرید امکان مشورت و گفتگو را با کارشناسان ما دارند.

آنچه در این مطلب خدمتتان نیز ارائه شد، فاکتور مسواک مناسب بود که با اشراف بر این موارد می توانید مسواک مناسب خود را انتخاب کنید. من و بازر بر این موضوع تاکید دارد که مسواک مناسب شما الزاما نباید گران و برند ویژه داشته باشد، بلکه باید خواسته ها و نیازهای شما را برطرف کند. از همین در پایان پیشنهاد می کنیم، در صورت داشتن هر نوع سوالی در خصوص انتخاب مسواک با کارشناسان من و بازار تماس بگیرید و تجربه خرید مطمئن را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

صابون ابرو

صابون ابرو و همه ی آنچه که باید بدانید

مقدمه اگر به دنبال بهترین نوع صابون ابرو هستید، لطفا توقف کنید و این مقاله را بخوانید. ماهم به اندازه […]

علیرضا بهرامیان
15 نوامبر 2021
طرز تهیه قهوه سرد - من و بازار

طرز تهیه قهوه سرد در 1 دقیقه

سریعتر بخوان قهوه سرد Iced coffee قهوه یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی های دنیا است. در کشور های متفاوت انواع […]

blog manobazar
20 جولای 2021
امگا3 - من وبازار

امگا 3 بخورید تا زنده بمانید : منابع غذایی امگا 3

امگا 3 بخورید تا زنده بمانید بهترین رژیم های غذایی ، سرشار از امگا 3 هستند. سلامتی شما وابسته به […]

blog manobazar
13 آوریل 2021
preloader