logo-manobazar-2048x6021
0

سبد خرید شما خالی است

ورود و عضویت

راهنمای خرید قهوه لاوازا و 10 محصول برتر؛ برندی از ایتالیا

blog manobazar
29 جولای 2022
7 دقیقه زمان برای مطالعه
راهنمای خرید قهوه لاوازا lavazza - من و بازار

راهنمای خرید قهوه لاوازا lavazza

در ایران شاید نوشیدن چای بیشتر مورد پسند افراد باشد اما در تمامی جهان، قهوه حرف اول را می‌زند. به طوریکه در بسیاری از خانه‌ها قهوه یک جز ثابت بوده و منبع مهمی برای رفع خستگی، به دست آوردن انرژی، شادی و آرامش به حساب می‌آید. برای قهوه‌خورها، برند قهوه اهمیت بسیاری دارد. یکی از برندهای شناخته شده در دنیای قهوه، لاوازا lavazza بوده که یک نوع قهوه ایتالیایی است.

این برند بیشتر از 100 سال است که در ایتالیا تولید و عرضه شده و در حال حاضر ترکیبات مختلفی از این قهوه، سهم زیادی از بازار را در برگرفته‌اند. همچنین برند لاوازا، دستگاه‌های اسپرسوساز مخصوص تولید کرده و مدرسه قهوه نیز تأسیس نموده است. در ادامه این مقاله راهنمای خرید قهوه لاوازا نوشته شده که علاقمندان می‌توانند با استفاده از آن اطلاعات کاملی در این رابطه بدست آورند.

تاریخچه قهوه لاوازا lavazza

تاریخچه برند لاوازا - من و بازار

شروع برند لاوازا lavazza از سال 1895 آغاز شده است. در این سال، لوییجی لاوازا، فروش قهوه لاواتزا را در یک مغازه کوچک در شهر تورین ایتالیا شروع نمود. لوییجی لاوازا، مردی خلاق و مبتکر بود که اشتیاق فراوانی در کار خود داشت. او برای رضایت بیشتر مشتریان، به دنبال مطالعه ویژگی‌های مختلف گیاه قهوه رفت و برای سلیقه‌های مختلف، ترکیبات قهوه را نیز مورد بررسی قرار داد. بعد از سفر لوییجی به برزیل، پتانسیل دانه قهوه بعد از دوره تغییرات را به طور مستقیم مشاهده و درک نمود و در نهایت هنر ترکیب قهوه اختراع شد.

خرید قهوه لاوازا و نوشیدن آن در دنیای امروز، حاصل تلاش لوییجی و ایده‌های ناب او در زمینه ترکیب قهوه‌های مناطق مختلف دنیا است.

در حال حاضر برند لاوازا توسط نسل‌های سوم و چهارم این خانواده اداره می‌شود. سهم این برند در بازار خرده‌فروشی، 47% بوده و به عنوان هفتمین روستری بزرگ قهوه در دنیا به حساب می‌آید. این شرکت همچنین دارای 6 مرکز تولید قهوه بوده که 4 مورد از آن‌ها در کشور ایتالیا و دو مرکز دیگر در کشورهای دیگری هستند.

شرکت لاوازا از طریق پخش‌کننده‌ها و شرکت‌های مرتبط در 90 کشور دنیا فعالیت کرده و صادرات دارد، به طوریکه برند لاوازا، 46% از تولیدات خود را صادر می‌کند. این شرکت علاوه بر ترکیبات قهوه، در حدود 25 سال در زمینه تولید و فروش دستگاه‌های اسپرسوساز کوچک فعالیت می‌کند.

مرکز تحقیقات قهوه لوییجی لاوازا در سال 1979 تأسیس شده و زمینه فعالیت آن، پژوهش بر روی اسپرسو است. این مرکز تحقیقات، به مرکز آموزش برند لاوازا تبدیل شد که بیش از 50 مدرسه قهوه در سراسر دنیا زیر نظر مرکز آموزش اصلی، هر ساله به 30 هزار نفر آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

سلامتی با خواص قهوه لاوازا lavazza

سلامتی با خواص قهوه لاوازا - من و بازار

 

مطمئناً خرید قهوه لاوازا و مصرف متعادل آن می‌تواند خواص زیادی را به دنبال داشته باشد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها عنوان می‌شود؛

  • کاهش ریسک ابتلا به سنگ کلیه

نوشیدن یک فنجان قهوه می‌تواند از میزان ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری کند. با توجه به نتایج تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد، افرادی که کمتر از یک بار در هفته قهوه می‌نوشند، 26% بیشتر از افرادی که حداقل یک بار در هفته قهوه می‌نوشند، در معرض ابتلا به سنگ کلیه هستند. قهوه میزان تکرر ادرار را افزایش داده و کلسیم و سدیم اضافی موجود در کلیه‌ها را دفع می‌کند.

  • رهایی از چاقی با خرید قهوه لاوازا

کافئین موجود در قهوه از چاقی جلوگیری می‌کند. نتایج مطالعات بسیاری نشان می‌دهد که کافئین سوخت و ساز قسمت‌های مختلف بدن را در حدود 3 تا 11 درصد افزایش خواهد داد. به طور کلی کافئین قهوه لاواتزا در افراد لاغر، 29 درصد و در افراد چاق، 10 درصد موجب افزایش سوخت و ساز می‌شود.

  • آسان‌تر شدن عملکرد ذهنی و مغزی

در زمان نوشیدن قهوه، کافئین وارد جریان خون شده و از این طریق به مغز می‌رسد. بعد از فعل و انفعالاتی که در مغز رخ می‌دهد، عملکردهایی مانند نگهداری خاطرات بهتر صورت می‌گیرند. بر اساس آزمایش‌های کنترل شده، مصرف قهوه مستقیماً بر روی زمان واکنش مغز، سطح انرژی، روحیه و دیگر عملکردهای شناختی تأثیر مثبتی دارد.

  • قهوه لاواتزا به عنوان منبعی از مواد مغذی

به طور کلی، قهوه سرشار انواع مواد مغذی است. تنها در یک فنجان قهوه، موادی نظیر ویتامین B2، منگنز، پتاسیم، منیزیم، اسید پانتوتنیک و غیره وجود دارد. هر یک از این مواد تأثیرات بسیار مثبتی در قسمت‌های مختلف بدن خواهد داشت.

خرید قهوه لاوازا ؛ انواع مختلف قهوه

خرید قهوه لاوازا و اسپرسو شاید برای برخی از افراد تجربه ساده‌ای نباشد، مگر اینکه از قبل اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشند. در ادامه انواع مختلف قهوه لاواتزا برای خرید بهتر عنوان می‌شوند؛

1. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا سوپر کرما Lavazza Super Crema

قهوه لاوازا سوپر کرما - من و بازار

یکی از پرفروش‌ترین دانه‌های قهوه لاوازا، نوع سوپر کرما است. با استفاده از این قهوه می‌توان تمامی نوشیدنی‌های قهوه را تهیه نمود. سوپر کرما از دانه‌های قهوه شسته شده برزیلی تولیده شده که بافت خامه‌ای آن بسیار معروف است. دانه‌های این قهوه، رست ملایمی داشته و خیلی سوخته و تلخ نیستند. قیمت و کیفیت قهوه‌های سوپر کرما کاملاً متعادل و مناسب است.

2. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاواتزا گراند اسپرسو Lavazza Grand Espresso

قهوه لاوازا گراند اسپرسو - من و بازار

گراند اسپرسو از انواع قهوه لاوازا بوده که دانه‌های آن در آمریکای مرکزی، ارتفاعات آمریکای جنوبی و آسیا یافت می‌شود. ترکیب این قهوه به گونه‌ای است که طعمی متعادل را به وجود آورده و تا حد متوسط رست خواهد شد. لاوازا گراند اسپرسو، مانند دیگر قهوه‌های آبی لاوازا، در نوشیدنی‌های قهوه مبتنی بر اسپرسو علی‌الخصوص اسپرسو و ماکیاتو کاربرد دارند.

3. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا تیرا Lavazza Tierra

قهوه لاوازا تیرا - من و بازار

این قهوه از سه منطقه هندوراس، کلمبیا و پرو تأمین می‌شود. دانه‌های قهوه این مناطق از نوع عربیکا است. با خرید قهوه لاوازا تیرا، طعم خوب و پایداری از قهوه را می‌توان تجربه کرد، به طوریکه در بین دوستداران قهوه در رابطه با طعم آن اختلاف نظر وجود دارد. برخی از افراد طعم برشتگی آن را حس می‌کنند. از قهوه لاوازا تیرا در نوشیدنی‌های ماکیاتو، فلت وایت و کورتادوس استفاده می‌شود.

4. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا کرما آروما Lavazza Crema e Aroma

خرید قهوه لاوازا کرما آروما - من و بازار

قهوه لاواتزا کرما آروما بسیار به سوپر کرما شبیه است، اما طعمی سبک‌تر و میوه‌ای‌تر از سوپر کرما دارد. این نوع قهوه از ترکیب دانه‌های روبوستا و عربیکا تولید می‌شود. رست این قهوه حالت ملایمی داشته که طعم بسیار بی‌نظیری را به همراه دارد. طعم این قهوه به علت وجود دانه‌های روبوستا، غلیظ و سنگین خواهد بود. در نتیجه برای تهیه سیروب‌های طعم‌دهنده و آیس کافی بسیار کاربرد دارد.

5. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا گلد سلکشن Lavazza Gold Selection

خرید قهوه لاوازا گلد سلکشن - من و بازار

بهترین نوع برای خرید قهوه لاوازا، گلد سلکشن است. این نوع از قهوه لاوازا بر اساس دیدگاه‌های موجود، بهترین نوع از قهوه‌های این برند به حساب می‌آید. از گلد سلکشن در تهیه نوشیدنی‌های بسیاری استفاده خواهد شد، مانند ترکیب شیر، شکر و سیروب‌های طعم‌دهنده و قهوه. یکی از مزایای اصلی این قهوه، استفاده از آن برای تهیه اسپرسو است. هرچند ترکیب گلد سلکشن با شیر، بسیار بی‌نظیر خواهد بود. ته مزه شکلات نیز در این قهوه احساس شده و رست ملایمی دارد.

6. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوزا روسا Qualità Rossa

قهوه لاوازا روسا Qualità Rossa - من و بازار

قهوه لاوازا کوالیتا روسا ترکیبی از 40 درصد عربیکای برزیلی و 60 درصد روبوستای آفریقایی و جنوب شرقی آسیا است. این قهوه در انواع بسته بندی های 250 گرمی، قوطی و پاکت 1 کیلو گرمی عرضه می شود. گیرایی قهوه روسا 5 و همچنین درجه رست آن مدیوم می باشد. لاوازا رزا نت طعم شکلاتی دارد.

پودر قهوه لاوازا روسا مناسب برای انواع دستگاه های قهوه ساز است. طرز تهیه قهوه لاواتزا روسا بسیار ساده است. اسپرسوساز ، موکاپات ، فرانسه ساز ، فرنچ پرس و … فرقی نمیکند . با تمامی این دستگاه های سرو قهوه می توانید یک نوشیدنی عالی داشته باشید .

7. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا کرم گوستو Classico

قهوه لاوازا کرم گوستو - من و بازار

قهوه لاوازا کرم گوستو خانواده متنوعی دارد. قهوه لاوازا کرم گوستو فورته، ریکو ، کلاسیکو، دولچه از اعضای این خانواده هستند.

قهوه لاوازا کرم گوستو کلاسیکو از 30 درصد عربیکا برزیلی و 70 درصد روبوستای آسیای جنوب شرقی است تهیه می شود. این قهوه در انواع بسته بندی های 250 گرمی، قوطی و نسپرسو عرضه می شود . گیرایی قهوه Lavazza مدل کرما گوستو کلاسیک 7 است و همچنین درجه رست آن دارک می باشد.

لاوازا کرم گوستو نت طعم ادویه ای دارد. پودر کرم گوست و مناسب برای انواع دستگاه های قهوه ساز است. طرز استفاده قهوه لاوازا کرم گوستو بسیار ساده است . موکاپات، فرانسه ساز، فرنچ پرس فرقی نمیکند. با تمامی این دستگاه های سرو می توانید یک نوشیدنی عالی داشته باشید.

8. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا بدون کافئین اینتنسو DEK Intenso

قهوه لاوازا بدون کافئین اینتنسو DEK Intenso - من و بازار

قهوه لاوازا بدون کافئین اینتنسو DEK Intenso ترکیبی از دانه های عربیکا و روبوستا است. خواستگاه این قهوه بدون کافئین عمدتا آمریکای جنوبی آسیای شرقی است. طعم این قهوه ماندگار است و تا مدت ها آن را فراموش نخواهید کرد . شدت یا گیرایی آن 5 از 10 است . فوم این قهوه رنگی گرم و طلایی دارد.

قهوه لاوازا بدون کافئین اینتنسو DEK Intenso دارای نت طعم چوب است و طعمی نرم و متعادل دارد . درجه رست آن نیز مدیوم Medium است. این قهوه بصورت پودر و مناسب برای انواع دستگاه های قهوه ساز است . موکاپات ، فرانسه ساز ، فرنچ پرس و یا اسپرسو ساز های خانگی فرقی نمیکند . با تمامی این دستگاه های سرو می توانید یک نوشیدنی عالی داشته باشید.

9. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا طلایی اورو Qualita oro

قهوه لاوازا طلایی اورو - من و بازار

قهوه لاوازا طلایی اورو Qualita oro از جمله محصولات بی نظیر برند لاوازا است . خاستگاه آن آمریکای مرکزی و جنوبی است. البته پردازش و فرآوری آن در شهر تورینو ایتالیا انجام می شود. این قهوه بسیار معطر و غنی است که این خصوصیت قهوه لاوازا oro بسیار مورد توجه قرار دارد. این قهوه 100 ردصد عربیکا است. گیرایی قهوه لاواتزا اورو نمره 5 از 10 را دارد. فوم لاوازا کوالیتا اورو بسیار صاف و لطیف است. درجه رست کوالیتا اورو مدیوم است. نت طعم لاوازا اورو میوه ای است. قهوه لاوازا طلایی با طعمی بینظیر می تواند حس و حالی خوب برای شما به ارمغان بیاورد.

10. راهنمای خرید قهوه لاوازا: لاوازا اسپرسو ایتالیانو espresso italiano classico

قهوه لاوازا مشکی اسپرسو ایتالیانو Espresso Italiano - من و بازار

قهوه لاوازا مشکی اسپرسو ایتالیانو espresso italiano classico یکی از محصولات پرطرفدار برند لاوازا است. این محصول 100 درصد عربیکا است. درجه رست این قهوه مدیوم Medium است. گیرایی، شدت یا Intensity این قهوه 5 از 10 است. نت طعم این قهوه میوه و گل است.

خاستگاه قهوه لاوازا اسپرسو ایتالیانو عمدتا آمریکای جنوبی، آفریقا است. قهوه لاوازا مشکی اسپرسو ایتالیانو espresso italiano classico مناسب انواع دستگاه های سرو قهوه است. موکاپات، فرانسه ساز، فرنچ پرس و انواع دستگاه های اسپرسو ساز خانگی می تواند بهترین کیفیت قهوه ایتالیانور را به شما ارائه کند.

حرف آخر

برند لاوازا، یکی از بهترین و محبوب‌ترین برندهای قهوه در سراسر جهان بوده که قدمت بسیاری نیز دارد. در سایت رسمی شرکت لاوازا، تمامی محصولات این برند در 7 دسته اصلی شامل دانه، ترکیبات پودری، قهوه فوری، پدهای قهوه، کپسول‌های سازگار با دستگاه اسپرسوساز، کپسول‌ و پدهای سرور تکی ارائه می‌شوند.

در این مقاله، توضیحات مختصری در رابطه این برند و مزایای استفاده از آن گفته شد. علاقمندان می‌تواند بر اساس اطلاعات این مقاله، خرید قهوه لاوازای مورد نیاز خود را انجام دهند.

فروشگاه اینترنتی من و بازار با دسترسی به بازار های بین المللی توانسته انواع قهوه لاوازا را در بهترین کیفیت تامین کنید. شما میتوانید با خیالی آسوده درب منزل قهوه لوازا را در بهترین کیفیت  دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

عکس نوتلا Nutella شکلات صبحانه ایتالیایی - من و بازار

نوتلا Nutella شکلات صبحانه ایتالیایی

شکلات صبحانه نوتلا Nutella از شکر، شیر، روغن نخل، کاکائو، فندق ، لیستین و وانیل تهیه می شود.

blog manobazar
02 اکتبر 2023
ماسک مو: خواص و راهنمای کامل برای مراقبت از موها - من و بازار

ماسک مو چیست + 10 خاصیت اصلی و راهنمای کامل مراقبت از مو

بهترین زمان استفاده از ماسک مو چه زمانی است؟ ماسک مو بدون سولفات چیست و برای چه کسانی توصیه می‌شود؟ وو سالات دیگر- پاسخ اینجاست در من و بازار

blog manobazar
22 دسامبر 2023
کلسیم یک نیاز ضروری Calcium- من و بازار

کلسیم یک نیاز ضروری

کلسیم یک نیاز ضروری Calcium از وجود کلسیم در وعده های غذایی خود مطمئن هستید؟ کلسیم یک نیاز ضروری است […]

blog manobazar
03 مارس 2021
preloader